دستورالعمل ترم تابستان 97 دانشگاه پیام نور + لیست مراکز مجری

ثبت شده در 20 تیر 97     دسته بندی : عمومی

گاما- دستور العمل ترم تابستان 97 دانشگاه پیام نور در حالی منتشر شد که نسبت به سالهای گذشته تفاوتهایی دارد.

به گزارش گاما دستورالعمل ترم تابستان 97 نسبت به سال‌های گذشته تغییراتی داشته است،‌ مهمترین تغییر صورت گرفته این است که در این ترم احتمالا همه واحدها برای تابستان درس ارائه ندهند و متقاضیان باید به واحدهایی که ترم تابستان برگزار می کنند مهمان شوند.

دستور العمل ترم تابستان 97 دانشگاه پیام نور:

1- از آنجایی که در نیمسال تابستان جاری فقط برخی از مراکز/ واحدها مجری برگزاری آزمون و ارائه دروس دارای تاریخ امتحان می‌باشند در صورتی که دانشجویان از مراکز غیرمجری متقاضی اخذ درس هستند باید درخواست مهمانی خود را از تاریخ 97/04/14 لغایت 97/04/20 به مراکز/ واحدهای مجری ارائه نمایند.

2- دانشجویان مراکز/ واحدهایی که مجری آزمون‌های نیمسال تابستان نیستند داخل استان خود اختیار دارند (بدون احتساب ضریب افزایش مهمانی در شهریه متغیر) نسبت به ارائه درخواست مهمانی خود اقدام نمایند.

3- هر استان موظف است تا قبل از تاریخ 97/04/14 نسبت به اطلاع رسانی مقتضی به دانشجویان درخصوص اعلام مراکز/ واحدهای مجری و دروس ارائه شده اقدام نمایند تا دانشجو بتواند با توجه به اینکه در این نیمسال به هیچ عنوان تغییر محل آزمون امکانپذیر نیست برای مهمانی برنامه‌ریزی دقیق و لازم را انجام دهد.

4- دانشجویانی که مایل به اخذ همزمان دروس دارای تاریخ و بدون تاریخ امتحان می‌باشند صرفاً می‌توانند در مراکز/ واحدهای مجری انتخاب واحد نموده و در صورت نیاز درخواست مهمانی خود را ارائه نمایند.

5- پذیرش و ثبت نام دانشجویان مهمان از سایر دانشگاهها تا تاریخ 97/04/23 در مراکز/ واحدهای مجری امکانپذیر است.

6-  انتخاب واحد دانشجویان از تاریخ 97/04/19  لغایت 97/04/30 از طریق سیستم جامع خدمات آموزشی و مطابق برنامه زمان‌بندی شده برای دانشجویان دوره‌های کارشناسی و کارشناسی ارشد انجام می‌پذیرد.

دروس قابل ارائه در ترم تابستان 97 پیام نور:

مقطع کارشناسی

1- دروس نیمسالهای 6، 7، 8 و 9 کلیه رشته های مقطع کارشناسی پیوسته به ‌غیر از دروس بدون منبع و دارای واحد عملی و بدون تاریخ امتحان فقط توسط مراکز/ واحدهای مجری

2- انتخاب دروس با کد مشترک دارای تاریخ امتحان، برای رشته هایی که این دروس در ترم های پایین تر قرار دارد، فقط توسط مراکز/ واحدهای مجری بلامانع است.

3-  دروس نیمسالهای 4 و 5 و دروس جبرانی کلیه رشته های مقطع کارشناسی ناپیوسته به‌ غیر از دروس بدون منبع، دارای واحد عملی و بدون تاریخ امتحان فقط توسط مراکز/ واحدهای مجری

4-  کلیه دروس عمومی (به استثناء دروس عمومی گروه معارف اسلامی و درس دانش خانواده) فقط توسط مراکز/ واحدهای مجری

5- دروس تربیت بدنی، ورزش 1، دروس تربیت بدنی ویژه و ورزش ویژه برای دانشجویان دارای شرایط خاص مطابق مقررات (در صورت وجود امکانات در مراکز/ واحدهای مجری) فقط توسط مراکز/واحدهای مجری

6-  دروس کارآموزی، کارورزی و پروژه برای دانشجویان، مطابق برنامه ارائه دروس و محدودیت‌های انتخاب واحد (رعایت حداقل تعداد واحد گذرانده) توسط کلیه مراکز/ واحدها در رشته های فنی و مهندسی که قابل ارائه در دوره تابستان می‌باشد.

7-  ارائه درس کارآموزی تابستانه رشته شیمی توسط کلیه مراکز/ واحدها

8- چهار واحد دروس عمومی گروه معارف اسلامی که دارای تاریخ امتحانی نمی‌باشند در قالب طرح ضیافت اندیشه در صورت ارائه، برابر دستورالعمل با رعایت سقف انتخاب واحد دوره تابستان توسط مراکز/ واحدهای مجری + درس حفظ جز 30 قرآن کریم

9- دانشجویانی که در طرح ضیافت اندیشه شرکت می‌نمایند، حداکثر می‌توانند تا 4 واحد دروس غیر معارفی اخذ کنند.

مقطع کارشناسی ارشد

1- دروس دانشپذیری ارائه شده در دفترچه نوبت هجدهم و دروس جبرانی صرفا شامل دروسی که در جدول دروس جبرانی در انتهای برنامه ارائه دروس (ترمی) در هر رشته اعلام شده است، به غیر از دروس بدون منبع، دارای واحد عملی و بدون تاریخ امتحان فقط توسط مراکز/ واحدهای مجری

2- درس پایان‌نامه (پایان‌نامه ادامه‌دار) صرفا برای دانشجویانی که در نیمسال های قبل از تابستان 1397 درس پایان‌نامه را اخذ نموده و در دوره تابستان جاری دفاع خواهند نمود.

3- درس کارورزی رشته علم اطلاعات و دانش‌شناسی گرایش مطالعات کتابخانه عمومی (کدرشته 122426) صرفا در ترم تابستان سال تحصیلی 97-96 برای دانشجویانی که کلیه دروس (بجز درس پایان‌نامه) را گذرانده‌اند، در کلیه مراکز/ واحدها، قابل ارائه می‌باشد.

4- درس حفظ جزء 30 ام قرآن کریم فقط توسط مراکز/ واحدهای مجری

لیست مراکز مجری ترم تابستان 97 دانشگاه پیام نور:

برای دریافت لیست مراکز مجری ترم تابستان 97 دانشگاه پیام نور برروی لینک زیر کلیک کنید. در فایل اکسل نام بیش از 159 مجری ترم تابستان قید شده که بطور رسمی توسط دانشگاه پیام نور منتشر شده است.

دانلود لیست مراکز و واحدهای مجری ترم تابستان 97 دانشگاه پیام نور

چند نکته مهم در مورد ترم تابستان 97 پیام نور:

الف- در ترم تابستان نمره میان‌ترم وجود ندارد و نمرات نهایی از ضرب نمره برگه در عدد 10 و سپس تقسیم بر عدد 6 بدست می آید.(به‌جز دروس تربیت بدنی و ورزش)

ب- حذف و اضافه دروس در دوره تابستانی امکان‌پذیر نمی‌باشد و رعایت پیش نیاز ضروری است.

ج- دانشجویان مقطع کارشناسی که فقط با 8 واحد غیر عملی دانش آموخته می‌شوند، در صورت عدم ارائه دروس در دانشگاه می‌توانند دروس مورد نظر را در سایر دانشگاه‌های مورد تایید وزارت علوم، تحقیقات و فناوری به صورت مهمان اخذ و بگذرانند. لازم است کارشناسان قبل از موافقت، نسبت به بررسی سرفصل دروس و اطمینان از واحد‌های باقی مانده دقت لازم را به عمل آورند.

د- دانشجویانی که واجد شرایط معرفی به استاد می‌باشند (به استثناء دروس عملی) می‌توانند دروس مورد نظر را از انتخاب نمایند.

هـ - دوره تابستانی در مراکز برون مرزی دانشگاه ارائه نمی‌شود.

و- برگزاری امتحانات از تاریخ 97/05/27 لغایت 97/06/04 فقط در مراکز/ واحدهای مجری می‌باشد و آزمونها در سه نوبت با ساعتهای 8 تا 10، 10:30 تا 12:30، 13:30 تا 14:30 برگزار می‌شود.