قوانین و مقررات

ثبت شده در 10 اردیبهشت 97

با تشکر از اینکه وب سایت گاما را جهت فعالیت انتخاب کرده‌اید. وب سایت گاما با هدف ایجاد گنجینه نمونه سوالات امتحانی، آزمون های علمی و محتوای آموزشی مقاطع مختلف آموزش و پرورش شروع به فعالیت نموده است. گنجینه‌ای که نمونه سوالات و محتوای آموزشی آن توسط معلمان سراسر ایران عزیز به روز می‌گردد و امکان دسترسی به مطالب برای عموم دانش‌آموزان، دبیران و مدارس کشور با یک جستجوی ساده فراهم می‌گردد.

به لحاظ تامین حقوق تولید کنندگان و استفاده کنندگان محتواهای الکترونیکی و همچنین راحتی همه کاربران قوانینی وضع شده است، که کاربران می بایست طبق آن عمل کنند. در صورتی که کاربری خلاف مقررات عمل نماید، مسئولین سامانه این حق را دارند که محتوای تولید شده توسط آن کاربر و در برخی مواقع پروفایل اختصاصی آن کاربر را از سامانه حذف نمایند. این قوانین به صورت کامل در زیر منتشر شده‌اند و ممكن است در هر زمان تغییركنند. لطفاً جهت مشاهده آخرین قوانین وب سایت به پیغامهایی که ممکن است برخی از روزها به هر نحوی به اطلاع كاربران برسد، دقت فرمایید. پس ازخواندن دقیق این قوانین گزینه "ضمن مطالعه دقیق قوانین و مقررات وب سایت گاما، با همه موارد موافقم" را تیک بزنید و سپس كلید "ثبت نام" را بفشارید.


ماده 1- این سایت تابع قوانین کشور جمهوری اسلامی ایران می‌باشد. قوانین جمهوری اسلامی ایران بر تعبیر، تفسیر، اجرا و تأثیر این توافق نامه حاکم خواهند بود.


ماده 2- هرگونه توهین به مقامات دولتی و شخصیت‌های سیاسی و مذهبی و یا تمسخر بصورت طنز یا کاریکاتور ممنوع می‌باشد. قرار دادن لینک یا فایل تصویری مستهجن، غیراخلاقی و سیاسی ممنوع می‌باشد. مطرح کردن هر نوع مطلب در خصوص کانالهای ماهواره‌ای غیراخلاقی، کانالهای فارسی‌ زبان سیاسی و یا ضد مذهبی ممنوع می‌باشد. مطرح کردن مباحث نژاد پرستانه و یا اهانت به مذاهب، ادیان، ملیت‌ها و قومیت‌های مختلف ممنوع می‌باشد. مطرح کردن هر نوع مطلب و ارائه نرم‌افزار درخصوص هک و هک کردن و فیلتـرشکن ممنوع می‌باشد.


ماده 3- تمامی کاربران می‌بایست برای ثبت نام در وب سایت، از شماره موبایل یا آدرس ایمیل معتبر استفاده نمایند. همچنین برای کلمه عبور  از حروف و اعداد انگیسی با طول حداقل 6 کاراکتر استفاده نمایید.


 

ماده 5- کاربران محترم در حین ثبت نام باید مشخصات كامل فردی خود را بطور دقیق وارد نمایند. در صورت وجود هر گونه نقص در اطلاعات ثبت شده مانند تلفن و... وب سایت گاما هیچگونه مسئولیتی بر عهده نمی‌گیرد. دبیران و آموزشگاه‌های محترم لازم است اطلاعات مربوط به پروفایل اختصاصی خود را با دقت و کاملاً واقعی تکمیل نمایند تا بهره‌گیری از قابلیت‌های تبلیغاتی برای آنان میسر گردد و همچنین امکان دسترسی کاربران به اطلاعات درست آنها وجود داشته باشد.


ماده 6- در ثبت یا جستجوی آزمون، طبقه‌بندی علمی مبتنی بر رویه‌های موجود در آموزش و پرورش جمهوری اسلامی ایران وجود دارد که به منظور دسترسی بهینه کاربران در نظر گرفته شده است. دبیران محترم باید در تخصیص آزمون‌ها به دسته های مختلف با دقت عمل نمایند تا آزمون‌ها بهتر به سایر کاربران معرفی گردد.


ماده 7- استفاده و جستجوی شما در وب سایت گاما با مسئولیت شخصى خود شما صورت مى‌گیرد.  گاما تعهدى در قبال خسارات مستقیم، اتفاقى، تبعى، غیرمستقیم و کیفرى ناشى از دسترسى و استفاده شما از سایت ندارد.


ماده 8- وب سایت گاما مسئولیتی در قبال حفاظت از حقوق کپی رایت ثبت کنندگان آزمون‌ها و محتواهای آموزشی ندارد. دبیران محترم با ثبت آزمون و سایر محتواهای آموزشی در واقع مجوز نشر آن را به وب سایت گاما واگذار می‌کنند و در ازای آن، حق تالیف آثار خود را دریافت می کنند. با توجه به اینکه بخش زیادی از خدمات سایت گاما مانند؛ آزمون آنلاین، پرسش و پاسخ، مدرسه‌یاب و درسنامه‌های آموزشی به صورت رایگان به کاربران ارائه می‌گردد و همچنین شارژهای رایگان زیادی بخصوص برای دبیران فعال در سایت در نظر گرفته شده است، در حال حاضر 36% از محل فروش هر فایل به دبیر انتشار دهندۀ آن در گاما تعلق می‌گیرد. مجموع سهم دبیر از محل فروش فایل‌ها در قسمت درآمد نگهداری می‌شود. زمانی که حداقل درآمد دبیر به مبلغ 25هزار تومان برسد دبیر می‌تواند درخواست تسویه حساب ارسال نماید. درخواست‌های تسویه حساب دبیران در یکشنبه هر هفته رسیدگی می‌شود.


ماده 9- دبیران محترم اصالت طراحی آزمون و محتواهای آموزشی را تعهد می‌نمایند و در صورت وجود هر گونه ادعای اشخاص ثالث در خصوص تالیف مطالب ثبت شده، مسئولیت آن بر عهده دبیر ثبت کننده است و مدیریت وب سایت گاما مسئولیتی در قبال آن نخواهد داشت. لازم است دبیران محترم فقط به ثبت محتواهایی که خود طراحی کرده اند، اقدام نمایند. همچنین استفاده از آدرس کانال های تلگرام، آدرس وبلاگ ها و وب سایت‌ها به عنوان واترمارک فایل‌ها، درج در قسمت توضیحات، استفاده در داخل فایل‌ها ممنوع است.


ماده 10- با وجود آنکه وب سایت گاما حداکثر تلاش خود را با استفاده از یک تیم داوری جهت دقت در تایید صحت و کیفیت آزمون‌ها بکار مى‌بندد، به هیچ وجه صحت و کیفیت آنها را تضمین نمى‌نماید. وب سایت گاما هیچگونه تعهد و یا مسئولیتى در قبال آزمون‌های ثبت شده توسط دبیران، در این سایت به عهده نمی‌گیرد. آزمون‌ها در سایت، توسط دبیرانی ثبت می‌شوند که هیچ نوع رابطه‌ی حقیقی و یا حقوقی با این سایت ندارند. مسئولیت مستقیم آزمون ثبت شده، با کاربر ثبت کننده آن می‌باشد و صحت و سقم آن توسط سامانه گاما ادعا و یا تضمین نمی‌شود.


ماده 11- وب سایت گاما، آزمونهای دبیران را نمایش می‌دهد. آزمون‌های مندرج در سامانه ممکن است توسط دبیران بصورت مداوم تغییر کند و یا به روز شود. در این زمینه وب سایت گاما، هیچ گونه مسؤلیتی در قبال آزمون‌های درج شده در سایت نمی‌پذیرد و سامانه گاما صرفاً نمایش دهنده آزمون‌های ثبت شده توسط دبیران می‌باشد. امکان حذف یک فایل بعد از تایید وجود ندارد زیرا اولاً که برای ارزیابی فایل تیم کارشناسی گاما وقت گذاشته است و ثانیاً فایل برای کاربرانی که آن را دانلود کرده‌اند، بایگانی می‌شود تا در صورت نیاز مجدد، کاربر بتواند دانلود کند.


ماده 12- پورتال گاما به صورت کاربر محور است و تنها محتواهایی را که توسط کاربران دبیر تولید و ثبت شده است، انتشار می دهد. در حال حاضر نسخه الکترونیکی کتاب ها یا جزوات هیچ ناشری در این سایت به فروش نمی رسد. همچنین وب سایت گاما تضمین می نماید که تمامی محصولات و محتواهای الکترونیکی که در سایت انتشار می یابد با رضایت مؤلفین آنها قرار داده شده است. از طرفی کاربران نیز اجازۀ انتشار الکترونیکی فایل ها را در فضای مجازی ندارند و تنها برای استفادۀ شخصی یا تکثیر در حد محدود مجاز می باشند. 


ماده 13- بخشی از محتواهای موجود در سایت به صورت رایگان در اختیار کاربران محترم قرار می گیرد و بخشی از محتواها با مبلغ ناچیزی به فروش میرسد. کاربران محترم برای دریافت این گونه محتواها باید عضو سایت شوند و حساب اعتباری خود را شارژ نمایند. شارژ حساب کاربران تا مدت زمان نامحدودی اعتبار دارد و با خرید از سایت از اعتبار آنها کاهش می یابد.


ماده 14- تصاویری که در سایت درج میکنید به صورت خودکار، به کیفیت پایین در حد قابل نمایش در فضای وب تبدیل میگردند و لذا امکان سوء استفاده از آنها وجود ندارد.


ماده 15- انتشار مطالب وب سایت فقط با نام گاما و قرار دادن لینک فعال مطلب در وبلاگ ها یا سایت های دیگر مجاز است. (در صورت مشاهده و تخلف در این مورد حساب كاربری فرد خاطی بدون اطلاع قبلی مسدود خواهد شد.) همچنین هر گونه کپی برداری از پست های با فرمت word یا power point در تالیف کتاب یا جزوه ممنوع می باشد. فقط تکثیر در تعداد محدود و در حد دانش آموزان یک مدرسه مجاز می باشد.


ماده 16- در صورتی که کاربران مقررات سایت را رعایت ننمایند یا به هشدارهای مدیریت در راستای فعالیت حرفه‌ای در سایت بی‌توجهی نمایند، پروفایل آنان غیرفعال یا مسدود می‌گردد.


 

با امید به اینکه با به کارگیری قوانین سامانه و دستورالعمل هایی که در آینده به آنها اضافه خواهدشد بتوانیم رضایت شما کاربران گرامی را جلب کنیم. درصورت داشتن انتقاد از وب سایت گاما می‌توانید از قسمت تماس با ما برای مدیرسایت ایمیل ارسال کنید تا به موضوع رسیدگی‌ و در صورت لزوم اصلاحات لازم انجام شود.